SPA w Twoim domu

SPA & WELLBEING dwa terminy towarzyszące nam na co dzień.

Drukuj

 

 • WELLBEING – to dobre samopoczucie.
 • SPA -powinno być tłumaczone jako hydroterapia.  (łac. Sanus Per Aquam- zdrowie przez wodę)
  Idea sauny znana jest już od tysięcy lat. Można ją odnaleźć w przekazach dotyczących starożytnego Rzymu jak i plemion indiańskich z Ameryki Południowej.
  Gorące kamienie + woda. To od wieków stosowana metoda dająca poczucie relaksu, zdrowie, pozbycie się toksyn z organizmu. Idea sauny ewoluowała w ciągu wieków. Dziś dwa podstawowe jej typy to:
 • HAMMAM zwany inaczej SAUNĄ PAROWĄ lub ŁAŹNIĄ PAROWĄ
 • SAUNA FIŃSKA, sucha.

Podstawową różnicę między obydwoma typami sauny pokazuje wykres.

hammam-sauna-wykresNajlepszym dla zdrowia i dobrego samopoczucia jest proponowany w centrach SPA cykl naprzemiennego korzystania z SAUNY FIŃSKIEJ i ŁAŹNI PAROWEJ rozdzielony momentem ochłodzenia organizmu poprzez kąpiel w zimnej wodzie.
Podstawowe funkcje SAUNY i HAMMAM są zwykle uzupełnione o:

 • AROMATERAPIĘ (działanie wonnych, leczniczych olejków)
 • CHROMOTERAPIĘ (działanie cykli kolorowego światła o różnej długości fali, które wpływa na komórki organizmu zapewniając równowagę i harmonię)
 • MUZYKOTERAPIĘ (działanie muzyki relaksacyjnej)

Przy obecnym tempie życia, zwłaszcza w wielkich miastach, możliwość zapewnienia sobie WELLBEING- DOBREGO SAMOPOCZUCIA  to „towar deficytowy” można powiedzieć „luksusowy”. Tak też, jak synonim luksusu, traktuje się saunę. Stać Cię na ten luksus.

Jeśli już sauna traktowana jest jako synonim luksusu, to czas złamać stereotypy myślenia na jej temat, zapomnieć o drewnianym, ciesielskim pudełku wyposażonym w małe okienko, schowanym w piwnicy.

Twoja łazienka, powinna być Twoim doskonałym, pięknym, nowoczesnym, dostępnym na co dzień, a nie od święta centrum SPA.

EFFEGIBI oferuje SAUNY i HAMMAM w bardzo wielu konfiguracjach, także „skrojone na Twoją miarę”.

Szczytem osiągnięć użytkowych, technologicznych i estetycznych  EFFEGIBI  w tej dziedzinie jest LOGICA TWIN - Total wellbeing therapy in the sauna and Turkish bath.
SAUNA FIŃSKA, ŁAŹNIA TURECKA i KABINA PRYSZNICOWA połączone w jedną całość.